Zimowy Pan

zimowy pan

Reklamy

Pani Nieczuła

Malowane obiektywem

„Smak przeszłej nocy jak malowany, a ja wciąż jestem, Pani Nieczuła, wspomnieniem sennym, wciąż zakochany”.

Lech Galicki

Pani nieczuła1„Znowu zbudziłaś, Pani Nieczuła znerwicowane moje serce. Nastrój w pokoju już nie gęstnieje, świece nie dymią, Twój szał zaspany, listy majowe żółte jesienią, a ja wciąż jestem, Pani Nieczuła, w wspomnieniach w Tobie wciąż zakochany. Wiersze mazurka nutom uległe, smak przeszłej nocy jak malowany, a ja wciąż jestem, Pani Nieczuła, wspomnieniem sennym, wciąż zakochany.

Pamiętam: wybuch namiętny zasypiania nad ranem, oczu niebieskich powiek zamknięciem… Ty zaś nieczuła lotnym dy.……..wanem umykasz w przeszłość z przeciągłym tchnieniem. Pamiętam. Pierwsza miłość powróci. Niczym dla niej granice. Przetnie jedwab astralny. Czasu bezmiar. Nasza miłość jedyna. Pierwsza. Wyobraźnia – nurt rzeki. Wszystko płynie. Czas płynie. Dzień kotłuje się z nocą. I tak na wieki wieków.

Pierwsza miłość powraca. Niczym dla niej granice. Król z nią chodzi do łóżka. Czarów czar nie do wiary. Owoc kształtny jak gruszka…

View original post 47 słów więcej

Canis Felix

Moja Warszawa

Pomnik Szczęśliwego Psa – pomnik znajdujący się na Polu Mokotowskim w Warszawie.

2 października 2004 z okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt, miesięcznik „Cztery Łapy” zorganizował Paradę Psów w Warszawie. Jednym z elementów tej imprezy było odsłonięcie na Polu Mokotowskim pomnika Szczęśliwego Psa. Pomysłodawcą postawienia pomnika był miesięcznik „Cztery Łapy”, projekt rzeźby wykonała Bogna Czechowska, a pozował do niej golden retriever o imieniu Lokat, który jest psem biorącym udział w kynoterapii i należącym do Fundacji Przyjaciel. Założeniem pomnika było pokazanie psa szczęśliwego, czyli kochanego, otoczonego opieką i miłością.

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still Camera

View original post

Jesień (Autumn)

Malowane obiektywem

„Była to złota, dojrzałością pachnąca jesień. Najpiękniejsza z pór roku, zadumana pogodną zadumą zrozumienia i ciszy, wspaniała w mądrym uśmiechu do opadających z niej złotych i purpurowych liści, w uśmiechu do przemijającego porywu wiosennej młodości i rozkwitu lata. Najmądrzejsza z pór roku, zapatrzona w głębię tajemnic natury”.

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

tatuaż liść

View original post