Pan Marek

Moja Warszawa

Tak sobie wędruję po Warszawie i podczas tych wędrówek spotykam różnych ludzi. Te spotkania też są różne. Jedne miłe inne mniej, ale zawsze mnie czegoś uczą, poruszają, wzbudzają emocje. Jedne trwają tylko kilka chwil, inne przeradzają się w dłuższą znajomość. Czasem przyjażń. 
Bo Warszawa to nie tylko mury, budynki, ulice. Warszawa to przede wszystkim Ludzie. Tacy jacy są – ze swoimi wadami i zaletami. Naturalni. Prawdziwi. Ciepli. Otwarci na drugiego człowieka, bez względu na swój status materialny.

Dzisiaj spotkałam Pana Marka. Od dwóch lat mieszka na ulicy. Stracił swoje mieszkanie.. Ale nie narzeka na swój los. Radzi sobie jak może. Nie chce wiele. Chciałby tylko, żeby było ciepło, bo wtedy łatwiej znieść wszystkie niedogodności bezdomności…

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”.

Mikołaj Gogol

PS.     Pan Marek wyraził zgodę na zrobienie i udostępnienie zdjęć.

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

View original post

Reklamy

Niedźwiedź brunatny (Brown Bear)

Od 1952 r. wizytówką warszawskiego ZOO jest wybieg niedźwiedzi brunatnych tuż przy al. Solidarności. 
Wśród porośniętych mchem i roślinami skał mieszkają Tatra (30 lat), Turnia (30 lat) i Miraż (40 lat). Misie mają przeszłość cyrkową. Wybieg przy al. Solidarności będzie służył niedźwiedziom do końca ich życia.KODAK Digital Still Camera

 

 

Park „Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego”

Moja Warszawa

Mural w parku „Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego” na Żoliborzu.
Powstał na elementach konstrukcyjnych kładki nad Aleją Armii Krajowej.

Park znajduje się na Marymoncie, na terenie osiedla Ruda. Jest to najmłodszy z warszawskich parków. 7 maja 2011 r. nastąpiło uroczyste nadanie nazwy oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Park poświęcony jest harcerzom Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego, utworzonej spośród najmłodszych drużyn harcerzy „Szarych Szeregów” – „Zawiszaków”. Poczta składająca się z harcerzy i harcerek w wieku 12-15 lat działała w czasie 63 dni Powstania Warszawskiego, dostarczając ludności Warszawy oraz powstańcom prasę i listy. Wielu z tych młodych ludzi zostało rannych i poniosło śmierć.

MINOLTA DIGITAL CAMERAMINOLTA DIGITAL CAMERA

KODAK Digital Still CameraMINOLTA DIGITAL CAMERAKODAK Digital Still CameraMINOLTA DIGITAL CAMERA

KODAK Digital Still CameraKODAK Digital Still Camera

MINOLTA DIGITAL CAMERAKODAK Digital Still Camera

View original post