Motocykl

Jedna myśl w temacie “Motocykl

  1. Kliknąłem polubienie, ale nie za to zdjęcie, które mi się nie podoba, choć jak mówią starożytni: de gustibus non est disputandum, ale za wiele innych, które obejrzałem, i które świadczą o tym, że ich autorka ma niewątpliwy talent do fotografii. I wiem co mówię, bo czasem sam próbuję i jak później oglądam, to ręce opadają. Ja lubię fotografować naturę, pogodę, mróz, marcowe refleksy światła w dynamicznie zmieniającej się aurze: ciemna chmura i deszcz lub deszcz ze śniegiem, a za chwilę słońce. Problem polega na tym, że taki marzec jest już przeszłością, ale mam takie zdjęcia, na pamiątkę. Dobre i tyle!

    Kiedy tak przeglądałem sobie te zdjęcia, to przypomniała mi się wystawa zdjęć, które oglądałem, dobrych parę lat temu, w Kazimierzu Dolnym. To były zdjęcia Janusza Gajosa. I kiedy je tak oglądałem, to zadawałem sobie pytanie, nie – czy to jest miłość, czy kochanie? – ale czy Gajos jest lepszym aktorem, czy fotografem? Chociaż powinienem raczej zapytać – czy fotografikiem, bo to chyba bardziej pasowało do tego, co zobaczyłem. W końcu uznałem, ze względu na swoją platoniczną miłość do fotografii, ze jest lepszym fotografikiem niż aktorem.

    Na różne sposoby można wyrażać siebie. Można pisać, ale jak mówią Chińczycy: jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów. I coś w tym chyba jest!

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s