Zbigniew Maleszewski

Małe wspomnienie, które wiąże się z Warszawą, moją Warszawą…

Spacerując ulicą Bugaj często widziałam Go przy pracy.
W kapelusiku, szarym roboczym ubraniu, z narzędziami w ręku.Wokół niego kamienie. Wielkie bryły, w których rzeżbił. Zbigniew Maleszewski – polski rzeżbiarz i architekt. Zmarł kilka miesiecy temu – 3 maja 2017 r. Miałam okazję zamienić z nim kiedyś kilka słów. Pozwolił mi zrobić zdjęcia. Teraz, gdy będę tamtędy przechodzić kogoś (czegoś) będzie mi brak…
Dla mnie, wpisał się na stałe w pejzaż tej ulicy…

Te zdjęcia zrobiłam rok temu – 24.09.2016 r.

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

Reklamy

4 myśli w temacie “Zbigniew Maleszewski

  1. Pani Jolu, choć zachęcam i proszę o przejście na * Ty *, rewelacja, temat fotoreportażu – smutny, nie sposób poddać się refleksji, i to jest dobre. Sam specjalizowałem się i nadal to trwa w tematyce społecznej ( dziennikarstwo), także o ludziach odrzuconych, z różnych powodów. Człowiek pisząc o różnego rodzaju zdarzeniach smutnych, przejmujących, tragicznych, a w takie jest nasze bytowanie na ziemi obfituje, powinien przyzwyczaić się do tego, że tak jest. Inaczej sam oszaleje. Dobry Bóg dał mi siłę wytrzymania i chęć pisania o ludziach zranionych.Tak trzeba. Widzę Jolu ( ?), nie tylko teraz, po zobaczeniu tych przejmujących fotografii, że Ty także rejestrujesz zdarzenia społeczne, tzw. Świadków Historii, odrzuconych, biednych, ale i szczęśliwych w swoim małym świecie. I robisz to w sposób przepiękny. Odczuwam ogrom współczucia, empatii i wiary w Tobie. Może się zdarzy, że na podstawie Twojego fotoreportażu napiszę tekst, tak też można zrobić, mając podstawowe informacje, zaś z Twoich zdjęć można pięknie czytać rzeczywistość, nastroje, cisze, szepty i krzyki. Oby się tak zdarzyło. Proszę potraktuj ten cały komentarz, nawet słowa o tym co robię, jako wyraz wielkiej pochwały.Twoich przejmująco prawdziwych zdjęć. Pozdrawiam. Serdecznie.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Leszku, jeszcze raz bardzo dziękuję za słowa, które napisałeś. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Szczerze mówiąc, to się wzruszyłam. Fotografowanie sprawia mi ogromną przyjemność. Po prostu to lubię. Moimi zdjęciami staram się pokazać to, co jest wokół mnie. To, co mnie otacza. Pokazuję jak widzę świat. Mój świat. Wielokrotnie nie jest on kolorowy, wymuskany i piękny, bo życie takie nie jest. Życie nie zawsze jest dobre dla nas, ale staram się pokazać to, co jest w nim najpiękniejsze. Brzydota nie jest równoznaczna ze złem. Często pod brzydką fasadą, kryje się dobroć i piękno. To banał, ale jakże prawdziwy. Każdego dnia rozmawiam z ludzmi spotkanymi na ulicy, także tymi bezdomnymi, starymi, opuszczonymi. Jacy to czasem piękni ludzie! Trzeba tylko się pochylić, przystanąć na chwilę, posłuchać, a można usłyszeć cudowne historie.

    Podziwiam Twoją umiejętność pisania o sprawach codziennych ale i o sprawach trudnych, dających do myślenia. To wielki dar.
    Ja nie potrafię tak pięknie ubrać w słowa swoich myśli i przemyśleń jak Ty, ale mam nadzieję, że w moich zdjęciach można dostrzec choć cząstkę mojej wrażliwości na otaczający mnie świat i ludzi. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za miłe i piękne słowa. Jola.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s