Seth Casteel – fotograf nurkujących czworonogów

„Codziennie walczę o równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Mimo, że moja praca jest moją pasją, nie chcę trzymać aparatu w ręku 24 godziny na dobę. Czasami po prostu chcesz wyjść na zewnątrz i doświadczać świata nie przez obiektyw. Ale wtedy czuję się winny, bo widzę niesamowite okazje na doskonałe ujęcia! Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnąłem do tej pory, ale zawsze zastanawiam się, czy mogłem osiągnąć jeszcze więcej?”

Seth Casteel przed wykonaniem słynnego zestawu zdjęć czworonogów nurkujących po piłki był „zwykłym” fotografem. Obecnie nie może opędzić się od zleceń, zwłaszcza tych związanych z portretowaniem zwierząt.

Seria zdjęć psów stała się, można powiedzieć, globalnym fenomenem. Od 9 lutego 2012 roku zdjęcia pojawiają się na Reddicie, Facebooku, Google+, a także w innych serwisach społecznościowych oraz stronach typu 9gag czy polski Kwejk. W ciągu miesiąca od publikacji ponad tysiąc osób poprosiło Casteela o sportretowanie ich zwierzaków. Do dziś wydawnictwa walczą o prawo wydania jego podwodnych fotografii w formie albumu. O sukcesie Setha pisały też największe amerykańskie gazety, takie jak The New York Times czy Good Morning America.
Świat Obrazu.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s